קולג' ירושלמי

לעוף על השכלה גבוהה

קורסים אקדמיים ללא עלות לתלמידי תיכון בירושלים

ההרשמה לשנה הבאה נפתחה!

2023-2024

לפרטים נוספים והרשמה

אני מתעניין ב:

מכללת עזריאלי משתתפת בתכנית העירונית 'קולג' ירושלמי' במטרה לחשוף תלמידי תיכון לעולם ההשכלה הגבוהה ומציעה קורסים אקדמיים (2-4 נ"ז) במגוון נושאים לתלמידי ותלמידות תיכון (כיתות י'-י"ב) הלומדים או גרים בירושלים.

על התוכנית:

הקורסים הותאמו במיוחד עבור תלמידי/ות תיכון ומתקיימים בנפרד מהקורסים המקבילים לסטודנטים. בקורסים השונים יושם דגש על חוויה סטודנטיאלית וכן על בניית קבוצת שייכות איכותית עם אירועים חברתיים ומפגשי העשרה בשיתוף מינהל חינוך בעיריית ירושלים.

כדאי לדעת:

*מותנה באישור המל״ג

תכנות בפייתון מורחב (4 נ"ז) - אינג' שגיא מרסיאנו

קורס שנתי (אוקטובר 23 - מאי 24) | ימי ד׳ שעות 17:00-18:30

שפת פייתון היא אחת משפות התכנות הפופולריות כיום וניתן למצוא אותה בכל תחומי התעשייה: פיתוח Web, כתיבת קוד שרת, למידת מכונה, למידה עמוקה ועוד. גם מערכות ה- AI כמו Chat Gpt או מחולל התמונות 2 Dall-E, שהדהימו את העולם לאחרונה, מבוססות על פייתון.

קורס זה הינו קורס מקיף בפייתון, המתחיל בלימוד ידע בסיסי של השפה וממשיך ומעמיק בתכנות מונחה עצמים.

בקורס נלמד את יסודות התכנות בשפת פייתון. כיצד ניגשים לבעיה ופותרים אותה בצורה אלגוריתמית וכיצד מיישמים זאת. תכנות מונחה־עצמים הוא פרדיגמה המשתמשת ב"עצמים" (אובייקטים) לשם תכנות תכניות מחשב. לתכנות זה כמה יתרונות בולטים: הוא מחקה את החשיבה האנושית שמארגנת דברים בקטגוריות ולכן אינטואיטיבי יותר ובנוסף, אנו מתכנתים בו אובייקטים ומגדירים ביניהם פעולות ובכך מארגנים ומפשטים את הקוד ועושים את העבודה איתו קלה, מדויקת ויעילה יותר. מטרת הקורס היא להעמיק את הידע בנושא שפת פייתון, וכן ללמוד נושאים אחרים בתחום מדעי המחשב כמו יעילות ורקורסיה.

*לא נדרש ידע קודם

לחיות את הרגע- מיינדפולנס (קשיבות) (2 נ"ז) -
ד"ר רנית גבריאלי

קורס סמסטר א' (אוקטובר 23 - ינואר 24) | ימי א' שעות 17:00-20:00

(מתכונת של שעורים כפולים במס' מופחת של מפגשים)

מעוניינים לשפר את יכולת הריכוז והמיקוד במהלך השיעורים והמבחנים? להתמודד טוב יותר עם לחץ?

בעולמנו המודרני והדיגיטלי, אנו מוצפים בגירויים שמתחרים על תשומת ליבנו, הזמן והקשב שלנו. תרגול מיינדפולנס נמצא בחזית המחקר המדעי בשנים האחרונות והתברר כמועיל בהתמודדות עם מגוון רחב של מצבים נפשיים וגופניים, כמפחית מתח ולחץ וכמוביל לרמות גבוהות יותר של איזון וחוסן.

מדיטציית מיינדפולנס (או קשיבות בעברית) עברה בעשורים האחרונים מעולם ההגות הבודהיסטי אל המיינסטרים של העולם המערבי החילוני. מיינדפולנס מאפשרת תהליך של התבוננות פנימית. תהליך המאפשר לנו לפתח מודעות למתרחש סביבנו ולהתבונן בדברים תוך ריחוק מסוים וללא שיפוטיות עצמית, תוך התמקדות במה שקורה ברגע הנוכחי.
בקורס נעסוק ונתרגל מיינדפולנס ונכיר את השפעותיה ותרומתה ברמה הקוגניטיבית, הרגשית והפיזיולוגית.

אתגרים בשחמט (2 נ"ז) - מר אשר קרביץ

קורס סמסטר א' (אוקטובר 23 - ינואר 24) | ימי א' שעות 17:00-18:30

בעולם של היום, בו מהירות מחשבתית ויכולות אנליטיות גבוהות הן המפתח להצלחה, משחק השחמט הוא כבר הרבה יותר מסתם משחק או 'ספורט למוח' – הוא מגרש האימונים לחיים.

מחקרים באוניברסיטאות מובילות הוכיחו שוב ושוב שעיסוק בשחמט מגיל צעיר מטמיע חשיבה יצירתית, תפישה אסטרטגית, יכולת התמודדות עם מצבים משתנים וחוסן מנטלי.

בקורס נעשיר ונרחיב את ידיעותינו בשחמט ומתמטיקה, נפתח יכולת משחק תוך שימוש באמצעי המחשה ומחשב ונתרגל גמישות בחשיבה ויצירתיות.

אז הצטרפו אלינו ללמוד את חוקי המשחק, להכיר פתיחות, להבין איך אלופי עולם חושבים ומשחקים, לתרגל מלכודות ובמיוחד לפתור חידות רבות ומאתגרות.

ניתן לפנות למשרד ארכימדס
טל׳ 02-6591886 או למייל yaelgi@jce.ac.il

גלילה לראש העמוד

ביחרו את המחנה המתאים לכם

כיתות ג׳ – ד׳

כיתות ה׳ – ו׳

כיתות ז׳ – ט׳

כיתות י׳ – יב׳

מלאו את הטופס ותקבלו קישור לסיור וירטואלי למייל
דילוג לתוכן