ההרשמה למחנות הקיץ 2024 נפתחה!

מגוון מחנות העשרה מדעיים-טכנולוגיים לתלמידים העולים לכיתות ג׳-י״ב (ימים א'-ה') 

מלאו את הטופס למחיר מופחת ולקבלת פרטים נוספים

מחנות קיץ מגוונים בתחומים טכנולוגיים ומדעיים שונים, תוך התמקדות בלמידה פעילה וחווייתית לצד פעילות חברתית.

המחנות יתקיימו בשלושה מחזורים (כל מחזור שבועיים) בקמפוס עזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה בשכונת בית הכרם בירושלים.

תאריכים: 1.7.24- 15.8.24 (ימים א'-ה' בלבד)

  • מחזור א' יתקיים בין התאריכים 1-14 ליולי 2024
  • מחזור ב' יתקיים בין התאריכים 21 ליולי- 1 לאוגוסט 2024
  • מחזור ג' יתקיים בין התאריכים 4-15 לאוגוסט 2024

שעות:

  • מחנות לעולים לכיתות ג׳-ו׳ בשעות 08:15-14:45 
  • מחנות לעולים לחט״ב בשעות 09:00-14:00
  • קורסים בני שבוע לתלמידי תיכון בשעות 16:00-20:00

הרשמה מוקדמת- מחיר מופחת לנרשמים עד 10.06.24

*המחיר כולל ארוחת בוקר (כריך).
*פתיחת קבוצה מותנית ברישום של 13 משתתפים לפחות.

הנחה בגובה 5% תינתן ברישום
ילד שני (או יותר).
ההנחה תינתן על סה״כ הסכום.

אזלו המקומות

עולים לכיתות ג'-ד'

חלל ואסטרונומיה למתחילים.
נתכונן למסע: נתאמן כמו אסטרונאוטים, נלבש חליפה ונחמם מנועים רקטיים, נעמיס רכבי חלל ונצא לסיור במערכת השמש, בין כוכבים, בין גלקסיות ונקנח בשיגור רקטות. נפגוש בדרך סופרנובות, קוואזרים ,ננסים לבנים, חורים שחורים ואולי גם חייזרים !
בוא/י להתחיל מהבסיס ולגלות עולם, חלל ומלואו.
במחנה: האדם בחלל, מערכת השמש, תעופה, מצנחים וטילים, טלסקופים וקב' כוכבים, חליפות חלל, סימולטור טיסה, אימוני אסטרונאוטים, מיני רובר, תוכנות אסטרונומיה.

​לחצו להרשמה >

אוהבים לפתור חידות? לבנות ולהרכיב דברים?
במחנה נכיר מגוון תופעות מדעיות מרתקות שנבין ונפתור בעזרת רמזים והסקת מסקנות.
למשל, מהם הכוחות בעזרתם מטוס מתרומם לשמים? איך בעצם עובד טלסקופ? ומה זאת קרינת UV ?
הצטרפו אלינו לביצוע חקירות ופתרון בעיות שבעזרתן נכיר טוב יותר את הכוחות הפועלים בעולמנו.
במחנה: קינמטיקה, כוחות ניוטון, סוגי אנרגיות, גלים ואופטיקה, בנייה של מודלים וניסויים הנדסיים.

​לחצו להרשמה למחזור ג׳ >

אזלו המקומות

עולים לכיתות ה'-ו׳

אנחנו מזמינים אתכם למסע בעולם המייקינג שיכלול רובוטיקה, הדפסה בתלת ממד, חיתוך בלייזר וכמובן תוכנות מחשב ועיצוב שבעזרתן נתחקה אחרי אופן העבודה והחשיבה של מהנדסים ומהנדסות.
במהלך המחנה נכיר ונתנסה בטכנולוגיות הייצור השונות על שלביהן ונסיים בפרויקט אישי או זוגי של פיתוח מוצר, החל מהיכרות עם הצורך ותכנון המוצר ועד לפיתוחו ובנייתו כתוצר ממשי (שלוקחים הביתה). כמו כן, נבקר במעבדה מתקדמת במח' הנדסה תעשייה וניהול במכללה.

​לחצו להרשמה >

מי הדמות המצוירת האהובה אליכם? מיקי מאוס, בוב ספוג, טימי טרנר או שרק? ואולי בת הים הקטנה או סימבה?
לאנימציה, בה 'מעירים לחיים' דמויות וחפצים וגורמים להם לנוע ולדבר, יש את הכוח לסחוף ילדים ומבוגרים כאחד לקסם המתרחש בסרטים המצוירים.
במחנה זה נעסוק באנימציית סטופ מושן Stop-Motion . ("עצירה ותנועה") היא אנימציה תלת ממדית המאפשרת לשלב חומרים אמיתיים שהמשתתפים יצלמו ויערכו במחשב. נעסוק במגוון טכניקות (ציור, פלסטלינה, גזירי נייר ובובות) באופן שיוצר אשליה שקיימת תנועה בסרטון המורכב מתמונות בודדות (פריימים). בנוסף, נצפה בסרטוני אנימציה מיוחדים ומפתיעים מכל העולם ונכיר אנימטורים מעניינים.

המחנה משלב כלים דיגיטליים, פיתוח הדמיון, יצירתיות וראייה מרחבית.

מחזור ב'

הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מחיינו. תוכנות מחשב ורובוטים משולבים בבית, בעבודה, בתעשייה, ברפואה, בכלי רכב, בכלי תקשורת ובחינוך. הבנת אופן פעולתם והיכולת לפתח פתרונות לטובת האדם באמצעות טכנולוגיה הן חלק מהותי מהכשרת הלומדים לאתגרי המאה ה-21.
רובוטיקה היא תחום עיסוק ומחקר רב תחומי המשלב בתוכו בקרה, הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה, אלקטרוניקה, חיישנים ואינטליגנציה מלאכותית. תחום הרובוטיקה חושף את התלמידים לעולם של אתגרים הנדסיים, על ידי תכנון, תכנות ובניית רובוט הנע בכוחות עצמו ומבצע משימות.
הצטרפו אלינו ללמוד הנדסה באופן מעשי!
במחנה יכירו התלמידים עקרונות לפיתוח טכנולוגי, תכנות בסיסי, אסטרטגיית פעולה ויתנסו בבניית רובוטים בעבודת צוות בקב' קטנות.

​לחצו להרשמה >

אזלו המקומות

עולים לכיתות ז'-ט׳

לפרטים נוספים ומפגש חשיפה מקוון >

במחנה זה נכיר עקרונות אסטרטגיים ונלמד ליישמם בפועל באמצעות משחק מחשב.

Age of Empires הוא משחק אסטרטגיה בזמן אמת בו המשתתפ/ת הינו מנהיג/ת שבט או תרבות היסטוריים בעת העתיקה. במטרה לבנות אימפריה מצליחה, על המנהיג/ה לתכנן באופן אסטרטגי: להפעיל צבא ולטפח כלכלה ויחסים דיפלומטיים.

היכרות עם המשחק משלבת תכנון, יישום עקרונות ולמידה אינטואיטיבית, או במילים אחרות, משחק אסטרטגיה שהוא יותר מסתם משחק– אלא הוא מגרש אימונים לחיים.

במחנה: מהי אסטרטגיה, תכנון לטווח קצר/ ארוך, תיעדוף אסטרטגי, שיפור ביצוע מיטבי (מיקרו), שיפור יכולת הבנה כוללת) מאקרו), שליטה ביחידות צבאיות, היכרות עם עמים וטכנולוגיות מהעבר, קבלת החלטות, כיצד חשיבה אסטרטגית מסייעת לנו בחיים?

​לחצו להרשמה >

שפת פייתון היא אחת משפות התכנות הפופולריות כיום וניתן למצוא אותה בכל תחומי התעשייה: פיתוח Web , כתיבת קוד שרת, למידת מכונה, למידה עמוקה ועוד. גם מערכות ה- AI כמו Gpt Chat או מחולל התמונות 2 ,E-Dall שהדהימו את העולם לאחרונה, מבוססות על פייתון.
השפה נחשבת לאינטואיטיבית, אלגנטית וקלה ללמידה וישנן ספריות רבות שמרחיבות את יכולותיה לביצוע משימות רבות ומגוונות. קורס זה מלמד את יסודות התכנות בשפת פייתון. בקורס נלמד איך ניגשים לבעיה ופותרים אותה בצורה אלגוריתמית וניישם את הרעיונות האלו באמצעות פייתון. כפרויקט סיום נעשה שימוש בספריית KIVY לטובת בניית אפליקציה/משחק.

*נדרשת אנגלית בסיסית בקורס זה.

​לחצו להרשמה למחזור א׳ >

ללמוד לתכנת בשפה אינטואיטיבית שמיועדת לבני נוער! בתוך המשחק מיינקראפט!
מיינקראפט הוא משחק עולם פתוח המאפשר לשחקנים לבנות באופן חופשי בתוך עולם קוביות תלת ממדי. המשחק מאפשר מצבי משחק שונים כמו הישרדות ויצירתי.
המחנה משלב פיתוח חשיבה יצירתית ופתרון בעיות יחד עם יישום קוד.
לגלות ולחקור בעולם טכנולוגי דרך למידה מהנה הכוללת משימות ותרגילים מעשיים.
במחנה נלמד לתכנת רובוט שיבנה ויחצוב עבורנו. נלמד להכיר מושגים כמו משתנים, אלגוריתמים, אופרטורים ופונקציות, נכיר את החשיבות של לולאות בעולם התכנות ונתמודד עם אתגרי בניה שונים. כמו כן, נלמד איך לבנות את הרכיבים הבסיסיים של המחשב בעזרת רדסטון.

​לחצו להרשמה למחזור ב׳ >

 

אנחנו מזמינים אתכם למסע בעולם המייקינג שיכלול רובוטיקה, הדפסה בתלת ממד, חיתוך בלייזר וכמובן תוכנות מחשב ועיצוב שבעזרתן נתחקה אחרי אופן העבודה והחשיבה של מהנדסים ומהנדסות.

במהלך המחנה נכיר ונתנסה בטכנולוגיות הייצור השונות על שלביהן ונסיים בפרויקט אישי או זוגי של פיתוח מוצר, החל מהיכרות עם הצורך ותכנון המוצר ועד לפיתוחו ובנייתו כתוצר ממשי (שלוקחים הביתה 😊). כמו כן, נבקר במעבדה מתקדמת במח' הנדסה תעשייה וניהול במכללה.

אזלו המקומות

עולים לכיתות י'-י"ב

אוהבי ואוהבות המתמטיקה, תשומת לב לכאן!

מדוע התחפשה המתמטיקאית סופי ז'רמן לגבר? מה הקשר בין צרצרים למספרים ראשוניים?

מהו יחס הזהב וכיצד התגלה? ומה הקשר בין קונכייה לסדרת פיבונאצ'י?

אנחנו מזמינים אתכם למסע חוצה יבשות ותקופות בו נכיר חידות וסוגיות מתמטיות, הוכחות, תגליות וגאונים מתמטיים (מיוון העתיקה ועד המאה העשרים). 

נתחיל בתיאוריה ונמשיך ליישום ממשי בכתיבת קוד. במחנה נשתמש בשפת תכנות לממש חידות מתמטיות כאלה ואחרות להמחיש הלכה למעשה רעיונות מתמטיים.

במחנה: סוגיית המספרים הראשוניים על גווניה השונים, הוכחות מסוגים שונים, מספרי פיבונאצי, מספרים אירציונליים, מספרים מדומים, מספרים מושלמים ועוד!

*דרוש ידע בסיסי בשפת פייתון (קליטה, משתנים, אופרטורים, התניות, לולאות, רשימות, פונקציות ומילונים).

​לחצו להרשמה >

שפת פייתון היא אחת משפות התכנות הפופולריות כיום וניתן למצוא אותה בכל תחומי התעשייה: פיתוח Web, כתיבת קוד שרת, למידת מכונה, למידה עמוקה ועוד. גם מערכות ה- AI כמו Chat Gpt או מחולל התמונות 2 Dall-E מבוססות על פייתון.

תכנות מתקדם בפייתון עושה שימוש ב"עצמים" (אובייקטים) ומגדיר ביניהם פעולות. לתכנות זה יתרונות בולטים, כגון: ארגון דברים בקטגוריות באופן שהוא אינטואיטיבי יותר (מחקה חשיבה אנושית) או הפיכת הקוד לפשוט יותר ובכך את העבודה איתו לקלה, מדויקת ויעילה יותר.

מטרת הקורס היא להעמיק את הידע בנושא שפת פייתון, וכן ללמוד נושאים אחרים בתחום מדעי המחשב כמו יעילות ורקורסיה. 

*דרוש ידע בסיסי בשפת פייתון (קליטה, משתנים, אופרטורים, התניות, לולאות, רשימות ופונקציות).

​לחצו להרשמה >

משחר האנושות נשאו בני אדם את מבטם לשמי הלילה עטורי הכוכבים.

רק במאה העשרים, במסגרת המרוץ לחלל בין המעצמות, החל עידן החלל. או אז דרכה כף רגלו של האדם הראשון אי פעם על אדמת הירח.

בשנים האחרונות חלה קפיצה נוספת בתחום- תקופה זו מכונה עידן 'החלל החדש'. במסגרתה, גם אנשים פרטיים וחברות מסחריות, משגרים חלליות לחלל ופועלים ללא הרף לקדם  את החזון השאפתני להתיישבות אנושית בחלל.

במחנה נלמד על יסודות האסטרונומיה והאסטרופיסיקה. נעשה שימוש בתוכנה אסטרונומית ואפליקציות כוכבים. נבצע מחקר בסיסי בעזרת נתונים מלוויינים ונדון באפשרות חיים בעולמות אחרים (אסטרוביולוגיה). נכיר את עולם האסטרונאוטים ואפילו אמנות חלל ומלחמות בחלל.

​לחצו להרשמה >

ניתן לפנות למשרד ארכימדס   
טל׳ 02-6591886 או למייל yaelgi@jce.ac.il

מלאו את הטופס ותקבלו קישור לסיור וירטואלי למייל
דילוג לתוכן